Laboratuvarlar

HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ – LABORATUVARLAR
Hemşirelik Fakültemizde iki adet beceri laboratuvarı bulunmaktadır. Laboratuvarlar, kliniğe benzer hale getirmek amacıyla teknolojik malzemeler ve mankenler ile donatılmıştır.  Modern ekipmanlara sahip bu laboratuvarlar hemşirelik esasları, doğum kadın sağlığı ve hastalıkları, çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği dersleri için kullanılmaktadır. Laboratuvarlarda biri doğum maketi olmak üzere toplam 11 adet yarı-simülasyon hasta maketi ve bu maketlerde çalışma olanağı sunan hasta yatakları bulunmaktadır.

Doğum kadın sağlığı ve hastalıkları ve çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği dersleri için kullanılan uygulama beceri laboratuvarında, çok amaçlı kullanılan kadın-çocuk-yenidoğan maketleri, pelvis-uterus-meme maketleri, küvezler, fototerapi cihazları, bebek yıkama masası, bebek yatakları,  doğum maketi ve  jinekolojik muayene masası gibi araç gereçler yer almaktadır.

Aynı zamanda becerilerde kullanılan diğer küçük araç ve gereç ve sarf malzemelerin bulunduğu malzeme depo odası bulunmaktadır. Hemşirelik esasları dersinin beceri uygulaması için hasta yatakları, çok amaçlı kullanılan kadın-erkek ve yaşlı hasta maketleri ve 2 adet sarf malzemeleri içeren malzeme depo odası yer almaktadır. Bu depolarda sindirim sistemi, solunum sistemi, enfeksiyon kontrol, hijyen, boşaltım sistemi, yaşamsal bulgular, üriner sistem, IV ilaç ve sıvı tedavisi konularındaki becerilere ilişkin öğrencilerin kullanacağı malzemeler bulunmaktadır. Laboratuvarda, öğrencilerin el hijyenleri ve IV girişimler için kol maketlerinin ön hazırlıklarını yaptıkları lavabolar yer almaktadır.

Fotoğraf Galerisi